Narodowe Święto Niepodległości a priorytety MEN, czyli wycieczka klasy 4 TH

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości  – 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy 4 Technikum Hotelarskiego  9.XI. 2018 r. udali się do Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach.

Priorytetem na obecny rok przez MEN jest  100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów. Uczniowie obejrzeli dwie wystawy przygotowane przez panią  A. Małyszew: „Józef Piłsudski, współtwórca polskiej niepodległości”  w holu PCER oraz „Jeszcze Polska nie zginęła” ponad 200 lat „Mazurka Dąbrowskiego” w czytelni PCER.

Następnie skorzystali z oferty zajęć organizowanych przez  pracownicę Biblioteki Pedagogicznej p. B. Knifkę, która poprowadziła zajęcia „Wyluzuj człowieku – zajęcia relaksacyjne – ćwiczenia oddechowe, trening autogenny,  wizualizacja”. Zajęcia te również realizowały priorytety MEN –  Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.

Edyta Kondraciuk – Pieniak