„Woda-podstawa życia” – część drużynowa II edycji Szkolnego Konkursu Ekologicznego

12 kwietnia w szkole została zorganizowana część drużynowa II edycji Szkolnego Konkursu Ekologicznego, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Woda-podstawa życia”. Wiedzę na temat zasobów wodnych Ziemi, w tym m.in. cyklu hydrologicznego, właściwości wody, mórz i oceanów, a także zanieczyszczeń wód i ich ochrony tym razem mieli okazję sprawdzić uczniowie klas pierwszych ZSP nr 1.

Uczniowie mierzyli się z różnego typu zadaniami dotyczącymi hydrosfery, czyli powłoki wodnej naszej planety. Rozwiązywali krótki test i krzyżówkę, analizowali schematy, wyciągali wnioski, podawali przyczyny i skutki procesów, pracowali z atlasem geograficznym, uzupełniali danymi tabelę itp. Poziom był bardzo wyrównany, a uczestnicy wykazali się wysoką wiedzą merytoryczną.

W rezultacie najlepszą okazała się drużyna z klasy I TMt w składzie: Mateusz Babicz, Dawid Pażuś i Paweł Skarul, na II miejscu uplasowały się dziewczęta z klasy II TH: Agnieszka Herman, Karolina Kawęcka i Milena Jarząbska. Miejsce III przypadło Karolowi Gudz, Piotrowi Warmke i Bartoszowi Wrombel z klasy I TI. Serdeczne gratulacje należą się również drużynom spoza podium Kamilowi Stypik, Partykowi Dunajskiemu i Wojciechowi Trypuckiemu z klasy I b/c SB oraz Mateuszowi Siej, Katarzynie Dedo i Kindze Śniadach z klasy I TPS za wiedzę i odwagę!

Uroczyste wręczenie nagród oraz rozstrzygnięcie części na prezentację multimedialną tego konkursu oraz konkursu „Ekocoś z niczego” nastąpi 19 kwietnia 2018r. (czwartek)
w godz. 10.45 – 12.30 w auli szkolnej.

Udział biorą wszyscy uczestnicy w/w konkursów.

Mariola Maciejewska

Zobacz wszystkie zdjęcia z konkursu