11 LISTOPAD – ŚWIĘTO WSZYSTKICH POLAKÓW

W piątek 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w ramach Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przybrała ona wymiar inny niż zwykle, ponieważ cały scenariusz został poświęcony pieśniom patriotycznym. Klasy, które odpowiedziały na nasze wezwanie, przygotowały utwory muzyczne z akompaniamentem własnym lub poprosiły o pomoc Pana Jerzego Zająca. I tak wystąpiły klasy: I TH wykonała utwór z podkładem muzycznym „My pierwsza brygada”; IV TI z akordeonem Pana Zająca przedstawiła „Okę”; II TMT również z pomocą Pana Zająca zaśpiewała „Ojczyzno ma”. Solistami byli: Katarzyna Dedo z kl. I TPS zaprezentowała „Rotę”, której na klawiszu przygrywał Kewin Boruszewski z III TH. Kewin wykonał także piosenkę „Biały krzyż”. Apel prowadzili Cezary Kopańko z klasy II TPS i Przemysław Kozłowski z II TMT.
Każda klasa i soliści otrzymali z rąk Pani Dyrektor Moniki Bogdanowicz podziękowania za: wrażliwość i chęć szerzenia piękna pieśni patriotycznych w ramach Narodowego Święta Niepodległości. Dzięki Wam ten wyjątkowy dzień stał się pełniejszy, wierzymy również głęboko, że to co w narodzie najcenniejsze przetrwa…
Piękne dekoracje wykonała Pani Alina Mikołajczyk, scenariusz napisała Pani Lilla Szewczyk, oprawą muzyczną zajęła się Pani Sylwia Kapturska.
Dziękujemy serdecznie Panu Jerzemu Zającowi za to, że dzieli się swym niezwykłym talentem muzycznym z całą społecznością szkolną i wszystkim uczniom za uświetnienie tego wyjątkowego dnia.

Lilla Szewczyk, Alina Mikołajczyk i Sylwia Kapturska

Zobacz całą galerię zdjęć

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.