Spotkanie z przedstawicielem Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej

W dniach 14-15 grudnia w naszej szkole odbyło się 10 spotkań naszych uczniów z edukatorami Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Olsztynie.

Stowarzyszenie WAMA-COOP jest organizacją pozarządową, działającą na zasadzie non-profit. Członkowie stowarzyszenia to osoby fizyczne, przedstawiciele, przedsiębiorstw, spółdzielni oraz samorządów.

Zadaniem Stowarzyszenia WAMA-COOP jest promocja spółdzielczości i przedsiębiorczości oraz wszechstronna pomoc tworzeniu nowych spółdzielni i firm. Prowadzą działania szkoleniowo-doradcze, realizując projekty finansowane ze środków własnych, samorządowych oraz Unii Europejskiej, których odbiorcami są osoby fizyczne, pracownicy małych firm, członkowie spółdzielni oraz grupy założycielskie spółdzielni socjalnych. Pomagają tworzyć nowe miejsca pracy.

Celem spotkania było przedstawienie podstawowych zagadnień związanych z ekonomią społeczną jako jedną ze skutecznych form przedsiębiorczości.

W spotkaniach uczestniczyły następujące klasy:
I TMT/TPS, I TH, I TI, II T, III TH, II c ZSZ, IV TMT, IV TH

Iwona Grygorowicz

dsc_0423 spotkanie-5 spotkanie spotkanie-1 spotkanie-2 spotkanie-3 spotkanie-4 dsc_0427