Sukces Jacka Prokopczuka w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie” !!!.

miniaturkaW dniach 1-8.12.2016 obradowało jury VII edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”.

Spośród 7456 prac komisja w składzie: dr hab. Andrzej Dąbrowski, prof. US, dr hab. Maciej Tanaś prof. APS, mgr Jerzy Kołodziejczyk, mgr inż. Tomasz Seidler i dr hab. Małgorzata Makiewicz prof. US (przewodnicząca) wyłoniła laureatów i wyróżnionych, wśród których na IV miejscu  w grupie młodzieży doceniono interesującą pracę  naszego ucznia Jacka Prokopczuka z kl. IV TMT za zdjęcie pt: „Funkcja dymu” z niezbędnym matematycznym opisem : – Zdjęcie przedstawia zapałkę podczas gaszenia jego płomienia. Jednak głównym bohaterem zdjęcia jest dym. Jego górna powierzchnia ułożyła się w kształt, który można opisać pewnym wzorem funkcji (dym ”na wysokości” główki zapałki). Powierzchnia dymu stanowi wykres funkcji. Ponadto, wykres funkcji jest bryłą obrotową, która „otacza” główkę zapałki.
Konkurs w tym roku został wyróżniony patronatami: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin,  JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego,  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz  Prezesa Fundacji XX. Czartoryskich.
Uroczyste podsumowanie  konkursu i  wręczenie nagród odbędzie się 16 grudnia 2016 r. w Sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego.
Jackowi gratulujemy sukcesu, a w przyszłym roku już po raz trzeci weźmiemy udział w konkursie!!!

Danuta Maroska

zapalka ulotka