Promujemy transplantacje i oświadczenia woli- Kampania „Drugie życie”

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji edukacyjno – informacyjnej „Drugie życie” promującej transplantacje i oświadczenia woli.  Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Warmii i Mazur i stanowi element rządowego programu „Partnerstwo dla Transplantacji”.

Wokół transplantacji organów narosła w Polsce ogromna liczba mitów, przekłamań i stereotypów, które powodują, że z tej nowoczesnej metody leczenia korzysta dziś mniej osób , niż powinno. Z niewiedzą i negatywnym nastawieniem do przeszczepów można walczyć m.in. poprzez informowanie i edukację – ten cel przyświeca kampanii „Drugie życie”.

Do prowadzenia w/w kampanii w naszej szkole i środowisku lokalnym zgłosił się zespół w składzie:

1. Konrad Piotrowicz
  2. Kinga Rzepecka
  3. Jakub Matysiak
  4. Ewelina Klik
  5. Arleta Madziar
  6. Szymon Mikulski
  7. Joanna Szyszkowska

Koordynatorem akcji jest p. M. Maciejewska.

W ramach akcji dotychczas podjęliśmy następujące działania:

12.04. wszyscy gościliśmy w Radiu Bartoszyce, gdzie m.in. mówiliśmy o celach akcji i jej przebiegu .

14.04. podczas „ Dni Otwartych” ZSPnr1 rozdawaliśmy oświadczenia woli oraz przygotowane przez drużynę ulotki informacyjne dotyczące transplantacji i oświadczeń woli.

15.05. zorganizowaliśmy happening na Pl. Konstytucji 3 Maja , gdzie w godzinach 11. 50. – 13. 00 zaangażowani w kampanię uczniowie  rozdawali ulotki , oświadczenia woli , informowali spotkane osoby o celach kampanii, odpowiadali na zadawane pytania. W akcję zaangażowała się również p. Alina Mikołajczyk – nauczyciel języka angielskiego i rosyjskiego.

O innych działaniach podejmowanych w czasie akcji będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej szkoły.

Akcja trwa do końca maja 2012.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z działań opisanych wyżej.

M. Maciejewska