Drogi Absolwencie szkoły podstawowej

Drogi Absolwencie ukończyłeś szkołę podstawową i stoisz przed wyborem dalszego kierunku kształcenia. Zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą kształcenia jaką dla Ciebie przygotowaliśmy w Mechaniaku.

Zapraszamy do złożenia dokumentów w naszej szkole i kontynuowania nauki w Mechaniaku w roku szkolnym 2020/2021

Technikum - 5 lat (zawód i matura)Branżowa Szkoła I Stopnia 3 lata (zawód)
technik informatykmechanik pojazdów samochodowych
technik mechatronikślusarz
technik hotelarstwamechanik monter maszyn i urządzeń
technik pojazdów samochodowych

Absolwent Branżowej Szkoły I Stopnia w naszej szkole może kontynuować naukę w Branżowej Szkole II Stopnia uzupełniając wykształcenie do poziomu technika (zawód i matura)

Ważna informacja!!!

Dlaczego warto wybrać technikum?
Absolwenci Technikum, posiadający dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, począwszy od roku szkolnego 2023/2024 będą mogli uzyskać świadectwo dojrzałości przez zdanie egzaminu maturalnego tylko z przedmiotów obowiązkowych, tj. bez konieczności, ale z możliwością zdawania egzaminu z co najmniej  jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.

Czyli dwa w jednym:  zdany egzamin zawodowy = zdany egzamin maturalny z przedmiotu na poziomie rozszerzonym

Elektroniczna rekrutacja do technikum

Elektroniczna rekrutacja do branżowej szkoły I stopnia

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny 2020/2021

Tu możesz pobrać
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2020/2021

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.