Jesienna runda Bartoszyckiej Ligi Strzeleckiej 2016

Od 2005 roku na szkolnej strzelnicy Mechaniaka organizowana jest Bartoszycka Liga Strzelecka. Zawody mają charakter otwarty, a uczestniczą w nich mieszkańcy Bartoszyc i okolic. Są to tylko cykliczne zawody strzeleckie, które skupiają miłośników strzelectwa sportowego.

W strzelnicy zamkniętej mamy do dyspozycji 7 stanowisk z transporterami do broni pneumatycznej na 10 m i 4 stanowiska do strzelania z kbks-u na 25m. Dzięki ścisłej współpracy z LOK dysponujemy bogatym arsenałem starszej już broni pneumatycznej typu Haenell oraz małokalibrowej takich jak CM, Brno, Toz  i pistolety Margolin.

Obecnie rusza jesienna runda Bartoszyckiej Ligi Strzeleckiej. Pierwszy turniej odbędzie się 26.09.2016r. na strzelnicy Mechaniaka w godzinach 14:30-17:00. Uczestnicy strzelać będą z karabinka pneumatycznego w postawie leżącej. Każdy odda 3 strzały próbne i 20 ocenianych. Runda jesienna jest kontynuacją rundy wiosennej i potrwa do grudnia, kiedy to nastąpi zakończenie ligi 2016.

Dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych jest to początek Szkolnej Ligi Strzeleckiej 2016/2017.

Zapraszamy do udziału stałych uczestników i nowych adeptów strzelectwa. Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez ZR LOK Bartoszyce.

Prezes  ZR LOK w Bartoszycach
Janusz Stolarkiewicz