Nadciśnienie tętnicze – profilaktyka.

Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole przeprowadzono, w ramach profilaktyki chorób układu krążenia, cykl zajęć dla uczniów klas pierwszych na temat podłoża choroby nadciśnieniowej, jej skutków, sposobów zapobiegania i leczenia. Uczestnicy spotkań mogli też porównać zmiany wartości ciśnienia tętniczego krwi w spoczynku, podczas wysiłku oraz po odpoczynku. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziły różnego typu ciśnieniomierze, te starego typu – już nieużywane w służbie zdrowia, jak i te najnowsze – elektroniczne, których kolekcję udostępniła pani Grażyna Komorkiewicz – pielęgniarka szkolna prowadząca w/w zajęcia. Każdy z uczestników miał też możliwość zbadania wartości ciśnienia tętniczego krwi.

Mariola Maciejewska

P1050161 DSC_0048 P1050157 P1050163 P1050159 DSC_0038 P1050153