ORSZAK TRZECH KRÓLI

W środę 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, w Bartoszycach już po raz kolejny odbył się Orszak Trzech Króli. Inicjatywa ta przywraca starą polską tradycję jasełek ulicznych – radosnych barwnych pochodów, rozśpiewanych uśmiechniętych kolędników, głoszących na ulicach i placach radosną Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa. Do Orszaku Trzech Króli zaproszeni są wszyscy wierzący i niewierzący – każdy, kto szuka w swoim życiu odpowiedzi na najważniejsze pytania. W tym dniu jesteśmy jak Mędrcy – widzimy światło betlejemskiej gwiazdy, idziemy za nią i odnajdujemy Prawdę, Dobro i Piękno. Od Betlejemskiej nocy historia każdego człowieka, tak jak historia całej ludzkości, stała się zupełnie inną historią. To jest sedno tego radosnego wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, które wciąż dziś działa. Bo każdy człowiek niesie w sercu głębokie pragnienie, by jego życie miało sens, by jego bieganie „do czegoś” było „dla kogoś”. Orszak to jest właśnie moc Dobrej Nowiny, która łączy ludzi w działaniu, w radosnym świętowaniu, dawaniu siebie innym.
Jak co roku nasza szkoła wzięła czynny udział w tych uroczystościach. W ulicznych Jasełkach uczniowie odegrali scenę walki dobra ze złem, przedstawienie to uświetnił występ grupy tańca z ogniem z Kamińska „Kosogłos”.
Szczególne podziękowania za piękną grę artystyczną oraz taniec: Martynie Brudzeńskiej z kl. III TH, Damianowi Mańkowskiemu i Kamilowi Mickiewicz z kl. III TMT, Paulinie Owczarek i Kamili Witkowskiej z kl. I TH, Michałowi Pieniak z kl. I TI, Zuzie Narkowicz z kl. II TI, oraz Patrykowi Ziółkowskiemu z kl. I TPS. Za taniec Beacie Ostrowskiej z kl. I TI i jej grupie.

Elżbieta Klimus

DSCN2281 DSCN2271 DSCN2312 DSCN2303 DSCN2296 DSCN2294 DSCN2284 DSCN2278