Dzień otwarty w Mechaniaku

Dzień Otwarty w naszej Szkole odbył się w sobotę 26 kwietnia 2015 r.
Wizytówką zawodów były z zainteresowaniem oglądane przez gimnazjalistów pracownie informatyczne, mechatroniczne, pojazdów samochodowych, pracownie hotelarstwa i obsługi turystycznej.
Gimnazjaliści i ich rodzice mogli zobaczyć halę sportową (jak do tej pory największą w powiecie), postrzelać z „wiatrówki”, obejrzeć efekty projektów – samochód hybrydowy, monster truck.
Wziąć udział w prezentacji gokartów.
TECHNIK HOTELARZ
Nasze technikum to przede wszystkim praktyczna nauka zawodu, dlatego przygotowaliśmy dla gości kilka niespodzianek .W czasie dnia otwartego w pracowni hotelarskiej uczniowie klasy II TH przygotowali stanowiska, przy których można było nauczyć się układania zastawy stołowej, dekoracji stołu oraz poznać zastosowanie sprzętu gastronomicznego.
Można było nie tylko otrzymać ulotki informacyjne, słodycze, ale również posłuchać tego, co mają do powiedzenia o szkole sami uczniowie. Hotelarze w ciekawy sposób prezentowali zalety swojego przyszłego zawodu. Wszyscy chętnie odpowiadali na zadawane pytania, służyli pomocą, oprowadzali po szkole.

S. Jarzębowicz-Sudujko

TECHNIK INFORMATYK
Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się pracownia informatyczna. Gimnazjaliści mieli okazję zacisnąć kabel sieciowy, sprawdzić poprawność zaciśniętego kabla, zamontować podzespoły komputera oraz sprawdzić co jest uszkodzone w komputerze.
Zawód informatyk to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na świecie i w naszym kraju. Wynika to z rozwoju technologii informatycznych i wkraczaniu komputerów do wszystkich dziedzin naszego życia.

W czasie trwania dnia otwartego szkoły nauczycielki matematyki Teresa Rymko i Danuta Maroska w bloku nr 15 przygotowały wystawę pokonkursową prac wykonanych przez naszych uczniów w ramach konkursów origami i nie tylko. W pracowni matematyki przygotowano ciekawy quiz matematyczny z nagrodami, który cieszył się dużym zainteresowaniem licznie odwiedzającej młodzieży. Był również pokaz slajdów z wycieczki organizowanej do centrum nauki EXPERYMENT w Gdyni. W miłej i sympatycznej atmosferze przy odrobinie słodyczy uczniowie mogli porozmawiać z nauczycielkami oraz wyjaśnić wątpliwości i przekonać się, że nasza szkoła jest przyjazna uczniom a matematyka jest miarą wszystkiego.

Teresa Rymko
Danuta Maroska

Zapraszamy do podjęcia nauki w naszej szkole.
Czekamy na Was!
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotogalerii

IMG_8125 IMG_8265 IMG_8262 IMG_8258 IMAG1526 IMAG1502 IMG_8143 IMG_8142 IMG_8141 IMG_8147 IMG_8148 IMG_8153 IMG_8154 IMG_8138 IMG_8136 IMG_8132 IMG_8128 IMG_8126 IMG_8152 IMG_8156 IMG_8162

DSC04370DSC04356DSC04367Więcej zdjęć