OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” – KONKURS PLASTYCZNY I LITERACKI!

Zapraszamy wszystkich uczniów ZSP Nr 1 obdarzonych talentem plastycznym do wzięcia udziału w konkursie. Prace artystyczne wykonane dowolną techniką, powinny zawierać klimat dawnych polskich miast kresowych i ich zabytków, tj. Baru, Brześcia, Nowogródka, Wilna, Troków, Bełza, Berdyczowa, Białej Cerkwi, Brodów, Brzezian, Buczacza, Buska, Czerniowic, Czernilowa, Czokirowa, Drohobycza, Dubna, Grodna, Głębokiego, Gródka, Halicza, Kamieńca Podolskiego, Jaworowa, Kiejdan, Kowna, Krzemieńca, Krystynopolu, Łucka, Lwowa, Nieświeża, Ołyki, Ostroga, Pińska, Połąga, Rohatynia, Równego, Samboru, Sokalu, Stanisławowa, Szarogrodu, Śniatynia, Tarnopolu, Włodzimierza Wołyńskiego, Zbaraża, Żytomierza, Żółkiewa, Złoczowa.

Jeśli przejawiasz talent literacki to proponujemy następującą pracę: spisz wspomnienia dawnych mieszkańców Kresów. Niech podzielą się z Tobą swoją przeszłością, życiem, wspomnieniami z dawnej części Polski. Porozmawiajcie z dziadkami, wujostwem, sąsiadami. Prosimy o podanie nazwy miasta lub miejscowości, której dotyczyć będzie praca.

Prace plastyczne i literackie oddajemy do 13 lutego 2015 roku. Uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym przynoszą podpisane prace do pań Aliny Mikołajczyk lub Lilli Szewczyk; zaś zainteresowani konkursem literackim proszeni są o oddawanie wspomnień pani Sylwii Kapturskiej.

Czekamy na Wasze prace i życzymy powodzenia! Na zwycięzców czekają nagrody! Pozwólcie ocalić Kresy „od zapomnienia”…

S. Kapturska