Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 17-23 listopada 2014 roku po raz siódmy zostanie zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W dniu 19 listopada w naszej szkole odbły się 4 godzinne warsztaty z zakresu prowadzenia własnej działalności w ramach obchodów Śwatowego Dnia Przedsiębiorczości. Warsztaty prowadzone były przez pana Artura Ziemackiego – kierownika Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej w Bartoszycach .
Uczniowie klasy I TH sporządzili projekt własnego przedsiębiorstwa oparty na biznesplanie; omówili cele działania przedsiębiorstwa oraz sposoby ich realizacji; oraz ocenili możliwości realizacji przedsięwzięcia o podobnym charakterze na gruncie realnej gospodarki rynkowej.

I. Grygorowicz