HOTELARZE NA SPORTOWO

29 października uczniowie klasy III technikum hotelarskiego oraz pracownicy hotelu Bartis rozegrali mecze towarzyskie waterball. To już kolejne rozgrywki, które budzą ogromne emocje zarówno wśród uczniów, jak i pracowników hotelu. Piłka wodna, znana również jako waterpolo, to drużynowa gra sportowa, w której drużyny rywalizując ze sobą rzucają piłkę do bramki. Ta dość nietypowa dyscyplina sportowa wymaga od graczy szybkości i zręczności. Piłka wodna to w Polsce sport mocno niszowy, nie mamy nawet żeńskiej reprezentacji narodowej, choć ma on długą i bogatą historię.

Rozegrano trzy mecze. W pierwszym drużyna Gospodarzy nie dała najmniejszych szans młodej ekipie z Mechaniaka. Kolejne mecze miały już jednak inny przebieg. Gracze spotkali się z większym oporem przeciwników, którzy wykazali się dużą zaciętością i wolą walki.

Po rozgrywkach wszyscy udali się do restauracji na poczęstunek i zasłużony odpoczynek. Całość spotkania uświetnił pokaz barmański i serwowane drinki bezalkoholowe.

S. Jarzębowicz-Sudujko