POKAZ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

W dniu 24.06.14 r. do Szkoły Podstawowej w Bezledach oraz Szkoły Podstawowej w Sokolicy,  został zaproszony zespół Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z naszej szkoły w celu zorganizowania pokazu i przeprowadzenia krótkiego kursu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pierwszy zespół : Katarzyna Ostrowska z klasy II TI , Paweł Wołoch z klasy III TI oraz Karol Borys z klasy III TMT w Sokolicy. Drugi zespół: Marta Jończyk z klasy III TH, Patryk Gwiazda z klasy III TMT , Przemek Konieczka z klasy I LO w Bezledach, zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy: badanie poszkodowanego, resuscytację krążeniowo-oddechową, wzywanie karetki, pierwszą pomoc w przypadku utraty przytomności, ataku padaczki, opatrywanie ran, pomoc w przypadku zakrztuszenia, zadławienia. Następnie przećwiczyli wszystkie te zabiegi z dziećmi.

Dzieci bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem brały udział w ćwiczeniach. Pokaz pierwszej pomocy jest kontynuacją współpracy jaką rozpoczęliśmy w tym roku  ze szkołą w Bezledach i Sokolicy.

Elżbieta Klimus