II Konkurs Geograficzo-Turystyczny

Znamy zwycięzców II Konkursu Geograficzno – Turystycznego, w którym wzięli udział uczniowie z klas I i III technikum hotelarskiego oraz I technikum obsługi turystycznej. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu turystyki na świecie, jej rozwoju w 2 połowie XX wieku, regionów turystycznych, znajomością obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO oraz rolą turystyki w rozwoju gospodarczym państw.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniowskich, pogłębianie ich wiedzy i umiejętności geograficznych i turystycznych, a także wzbogacanie i doskonalenie form pracy z uczniem zdolnym.

Pierwsze miejsce zajął Rafał Lach uczeń klasy III TH

drugie miejsce zajęła Aleksandra Bachanowicz uczennica klasy I TH

trzecie miejsce zajęła Ela Kamola uczennica klasy III TH

Każdy uczestnik otrzymał egzemplarz czasopisma National Geographic, które niedawno obchodziło swoje 125-lecie.

Nagrody książkowe i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym apelu w dniu zakończenia roku szkolnego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

S. Jarzębowicz-Sudujko