Social Innovation Relay

W dniu 13 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcia z panem Piotrem Stolarkiem przedstawicielem NN Grup.
Social Innovation Relay to międzynarodowy konkurs organizowany we współpracy z NN Grup, w którym uczniowie szkół średnich opracowują innowacyjne koncepcje biznesowe odpowiadające na następujące potrzeby społeczne.

Jest to wspaniała okazja, aby pomóc uczniom kształtować wrażliwość społeczną i postawy przedsiębiorcze, umiejętności rozwiązywania problemów, pracy w grupie, prezentacji i wielu innych. Projekt wykorzystuje metody blended learning. Uczniowie na zajęciach z wolontariuszem  Nationale-Nederlanden dowiedzieli się co to jest przedsiębiorstwo społeczne i jak opracować pomysł na innowacyjny produkt lub usługę odpowiadający na potrzebę społeczną, rozwiązali quiz na dedykowanej platformie internetowej, a swoje pomysły będą mogli zaprezentować przed panelem sędziów.
Dzięki uczestnictwu w SIR uczniowie zyskują doświadczenie i praktyczne umiejętności oraz profesjonalne doradztwo niezbędne dla rozwoju przyszłej kariery zawodowej dzięki mentoringowi ze strony pracowników NN.
 Zwycięzcy polskiej edycji konkursu będą rywalizować z rówieśnikami z całego świata o tytuł najlepszej innowacji społecznej, a także o atrakcyjne nagrody.
Konkurs organizowany jest we współpracy z Nationale-Nederlanden.