III miejsce w województwie w honorowym krwiodawstwie

23 listopada 2019r. w bartoszyckim MOPS-ie odbyła się Akademia z okazji Dni Honorowych Dawców Krwi oraz 100 – lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas tego uroczystego święta wszystkich dawców krwi wręczono między innymi odznaki i wyróżnienia, podsumowano również wyniki XVI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Młoda Krew Ratuje Życie, w którym nasza szkoła zajęła III miejsce w województwie. Podstawą klasyfikacji był wskaźnik oddanej w ramach Turnieju krwi w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia szkoły. To sukces wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy dzielnie i systematycznie oddają krew podczas szkolnych akcji i w punkcie krwiodawstwa!

Całą uroczystość śpiewem uświetnił zespół w składzie Wiktoria Rybak (II TI), Milena Jarząbska (III TH), Karolina Kawęcka (III TH) oraz Katarzyna Dedo (IV TPS), który rozpoczął Akademię hymnem PCK.

M. Maciejewska