„SZKOŁA PAMIĘTA”- wycieczka do 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Hetmana Wincentego Gosiewskiego

Nasza szkoła uczestniczyła  w akcji „Szkoła pamięta”. Jednym z celów  inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych.
         19 października  minęła 35. rocznica śmierci  ks. Jerzego Popiełuszki – kapelana Solidarności i obrońcy praw człowieka który został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. W latach 1966–1968 odbywał on w Bartoszycach jako kleryk służbę wojskową.
        W 20. Bartoszyckiej  Brygadzie  Zmechanizowanej  im. Hetmana Wincentego Gosiewskiego  znajduje się sala  pamięci – błogosławionego   ks. Jerzego  Popiełuszki.
        28 października 2019 r. uczniowie z klas 2TI i 1TPS/1TMT z wychowawcami  udali się  do  20. BBZ, aby obejrzeć  salę. W której umieszczono m.in. mundur, różaniec i pismo święte księdza Jerzego Popiełuszki. W  Sali Tradycji  st. chor. sztab. Mikołaj Błogosławski opowiedział młodzieży  o historii  20. BBZ.

Dziękujemy dowództwu jednostki i żołnierzom.

Lilla Szewczyk i Jarosław Jankowski