FUNDUSZE EUROPEJSKIE

W naszej szkole w klasach I i II technikum i szkoły branżowej  odbyły się zajęcia „LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH. PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ III”.  Celem akcji jest przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm.

Tegoroczną edycję niewątpliwie wyróżniała  wyjątkowość materiałów dydaktycznych. Jednym z nich była bowiem gra planszowa „Czas na Start-up!”. Podczas gry uczniowie wcielali się w młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Każdy uczestnik gry rozwijał własny start-up, aby stworzyć ten najlepszy na rynku. Wśród materiałów dydaktycznych znajdowały się również: film animowany na temat funduszy europejskich, edukacyjna gra planszowa o charakterze ekonomicznym.