Po technikum da się osiągnąć wiele!

Nie tak dawno naszą szkołę odwiedził Jacek Prokopczuk – nasz absolwent (po technikum mechatronicznym), a teraz już student II roku Politechniki Warszawskiej, gdzie studiuje automatykę i robotykę. Przez kilka lat reprezentował on naszą szkołę odnosząc wspaniałe sukcesy na wielu olimpiadach oraz konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Ostatnio – już jako student – reprezentował Politechnikę Warszawską na zawodach w Stanach Zjednoczonych – University Rover Challenge w Utah. Otrzymaliśmy od niego pozdrowienia i fajne zdjęcia. Bardzo nam miło, że nasi absolwenci pamiętają o swojej szkole, nauczycielach, a także – myślą o swoich następcach. Celem wizyty Jacka w „Mechaniaku” było spotkanie z uczniami I klasy technikum mechatronicznego. Zaprezentował on na tym spotkaniu wraz z Damianem Madejskim (obecnie studiuje mechatronikę na UWM w Olsztynie), amatorskie drony i wprowadził naszych uczniów w tematykę ich obsługi i sterowania. Kiedyś obaj uruchamiali je w „Mechaniaku”; może teraz będą inspiracją do dalszego rozwoju młodych mechatroników z bartoszyckiej szkoły… Obaj nasi absolwenci mówili też o tym, jak wybrali i realizują swoją ścieżkę rozwoju naukowego i zawodowego. Niedługo już będą inżynierami w ciekawych specjalnościach. Na pewno takie spotkania, to dobry przykład i motywacja dla naszej młodzieży!