Sebastian Walencik finalistą ogólnopolskiego konkursu matematycznego „NovaMath 2019”

Konkurs Matematyczny “NovaMath 2019” to innowacyjny konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej opracowany w oparciu o aktualne programy nauczania i nowoczesne technologie, zorganizowany przez Nova Education & Consulting.
Konkurs składał się on z dwóch etapów: pierwszy, międzyszkolny, odbywał się za pośrednictwem platformy online przygotowanej specjalnie do tego celu i trwał 45 min. Runda finałowa odbyła  się 6 czerwca 2019 r  w siedzibie Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.
Zgodnie z regulaminem konkursu, głównym jego założeniem jest propagowanie matematyki wśród dzieci i młodzieży, promowanie talentów matematycznych oraz danie rodzicom niezależnego wglądu w to, jak wiedza matematyczna ich dzieci plasuje się pośród poziomu uczniów w skali całego kraju.
Celem konkursu NovaMath 2019 jest zwiększenie motywacji młodzieży do nauki matematyki, pogłębianie umiejętności matematycznych uczniów oraz rozwijanie analitycznego myślenia.
Głównym sponsorem konkursu NovaMath 2019 jest Akademia Finansów i Biznesu Vistula z siedzibą w Warszawie.
W konkursie wzięło udział 3509 uczniów ze 125 szkół z 48 miast z całej Polski.

Sebastian Walencik – uczeń klasy 3 TPS zajął w nim 4. miejsce!! Gratulujemy!!

Danuta Maroska