NA PODBÓJ STOLICY!!!!!

14 maja, we wtorek, w strugach deszczu, ale w wyśmienitych nastrojach, we wczesnych godzinach porannych wyruszyliśmy na podbój stolicy. My, czyli uczniowie klas: I TH, II b/c ZSZ, III c ZSZ, I TMT wraz z opiekunami: Mirosławem Kopytko, Zbigniewem Kowalczykiem, Edytą Kondraciuk-Pieniak, Iwoną Pieniak.

         Warszawa przywitała nas kroplami deszczu i zimnymi podmuchami wiatru. Jednak uczniów naszej szkoły nic nie jest w stanie przestraszyć. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po Stadionie Narodowym. Poznaliśmy trasę “Piłkarskie emocje”. Przewodnik opowiedział nam wiele interesujących szczegółów dotyczących stadionu i zdradził ciekawostki o naszej reprezentacji narodowej.
         Następnym punktem w programie naszego wyjazdu był Park Łazienkowski, w którym podziwialiśmy przepiękną roślinność oraz perły europejskiej architektury.
         Następnie, na zaproszenie PANA POSŁA ADAMA OŁDAKOWSKIEGO, gościliśmy w Sejmie RP.  W towarzystwie Pana Posła wysłuchaliśmy historii Sejmu, którą opowiedziała Pani Przewodnik. Potem mieliśmy okazję do bezpośredniej rozmowy z Panem Ołdakowskim, który opowiedział nam o swojej pracy w komisjach sejmowych i w Sejmie. Uczniowie chętnie zadawali Posłowi pytania, aby lepiej poznać charakter pracy parlamentarzysty.
Mieliśmy niepowtarzalną okazję, na własne oczy, zobaczyć restaurację sejmową, w której na co dzień stołują się posłowie. Dzięki uprzejmości Pana Posła my także, ze smakiem, zjedliśmy obiad w tej restauracji.

         Pełni wrażeń i emocji, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do naszych Bartoszyc.
         Szczególne podziękowania należą się Panu Posłowi Adamowi Ołdakowskiemu za propagowanie wśród młodzieży postaw godnych naśladowania oraz za ogromne wsparcie finansowe naszej wycieczki.
         Panu Mirosławowi Kopytko serdeczne podziękowania za wytrwałość w zorganizowaniu  wyjazdu.

Opiekunowie wycieczki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.