UNICEF „Więcej Niż Dzień”

Zakończyliśmy szkolną akcję charytatywną “Więcej Niż Dzień” zorganizowaną przez Szkolny Klub UNICEF. Akcja zbierania funduszy odbyła się 4 kwietnia i została przeprowadzona przez uczennice z klasy II i III technikum hotelarskiego.  W sumie zebraliśmy  308,17  zł za co serdecznie wszystkim dziękujemy.  Podarowaliśmy więcej niż dzień wielu dzieciom.   Celem kampanii “Więcej niż dzień” jest dostarczenie pomocy ratującej zdrowie i życie noworodków na całym świecie oraz zapewnienie matkom odpowiedniej opieki okołoporodowej. UNICEF apeluje o pomoc każdemu dziecku w pierwszych momentach życia poprzez:   Szkolenia i zapewnienie w ośrodkach medycznych wystarczającej liczby lekarzy, pielęgniarek i położnych doświadczonych w opiece nad noworodkami i wcześniakami;  Zapewnienie każdej matce i jej nowo narodzonemu dziecku dostępu do sprzętu medycznego, ratujących życie leków, czystej wody, mydła i elektryczności;  Wsparcie dziewcząt, matek i rodzin w dostępie do wysokiej jakości opieki medycznej.  Więcej informacji na stronie:  www.unicef.pl Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc.