Uczniom i wszystkim zaangażowanym z KOŁA PCK
przy ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH nr 1

im. KRESOWIAKÓW  w BARTOSZYCACH

Moi Drodzy,

Kilka tygodni temu zwróciłem się do swoich Przyjaciół o wsparcie przy donacji krwi przed czekającą mnie bardzo ciężką i skomplikowaną operacją chirurgiczną.

Oddźwięk na nasz apel przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Najbardziej wzruszyła mnie jednak akcja przeprowadzona w Waszym Zespole Szkół przez członków Koła PCK.

To wspaniałe, że fantastyczni młodzi ludzie, tacy jak Wy, potrafią zrozumieć, iż istnieją w życiu cenniejsze wartości niż pęd za karierą, egocentryzm i samolubność. Daliście najbardziej przekonujący dowód, że życie ludzkie ma dla Was najwyższe znaczenie.

To dzięki Wam ja również dzisiaj, po pomyślnie przeprowadzonej operacji,
z optymizmem mogę patrzeć w przyszłość.

Takiego samego optymizmu życzę Wam i Waszym opiekunom – takim jak
p. Mariola Maciejewska, którzy potrafili zaszczepić w Was tak wspaniałe humanitarne postawy.

Jestem również przekonany, że oddana przez Was krew uratuje także życie wielu innym potrzebującym jej osobom.

DZIĘKUJĘ.

ppłk Robert Roszkowski