Dawstwo komórek macierzystych – zajęcia informacyjne

15 marca 2019r. uczniowie klas II TH, II TPS, III TI, III TMt, IV TH i IV TMt brali udział w spotkaniu informacyjnym na temat dawstwa komórek macierzystych z krwi obwodowej i ze szpiku kostnego, które prowadziła pani Iwona Pszczołowska –wiceprezes Bartoszyckiego Stowarzyszenia na rzecz Honorowego Krwiodawstwa, Dawstwa Szpiku Kostnego i Dawców Organów „Rubin”, z zawodu pielęgniarka.
Zajęcia dotyczące transplantacji komórek, narządów, promocji tzw. „oświadczeń woli” są organizowane w naszej szkole co roku, ale te odbyły się w związku z planowaną w szkole na 22 marca 2019r. akcją rejestracji osób na potencjalnych niespokrewnionych dawców komórek macierzystych, która ma się odbyć w szkole. Kwalifikować dawców będzie zespół medyczny z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
Drodzy uczniowie, zachęcam zarejestrowania się . Od was zależy życie osób chorych na nowotwory krwi, które poszukują swojego genetycznego bliźniaka wśród dawców z całego świata.
Osoby rejestrujące się muszą być pełnoletnie i nie chorować na choroby przewlekłe!

Zapraszam 22 marca 2019r. (piątek), od godz. 9.00, do sali 17/10.
Czekamy ma Was!!!

M. Maciejewska