IV DEBATA OXFORDZKA

W piątek 8 marca 2019 r. na zaproszenie organizatorów: Zespołu Szkół w Biskupcu, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Wydziału Nauk Społecznych w Bartoszycach oraz Wydziału Nauk Społecznych w Giżycku, uczniowie Mechaniaka wzięli udział w IV DEBACIE OXFORDZKIEJ. Naszą szkołę reprezentował zespół  klasy IV technikum informatycznego w składzie: Urszula Ołdak, Magdalena Mikulska, Beata Ostrowska i Józef Stocki.
         Celem debaty jest nauka umiejętności prezentowania własnych poglądów, umiejętności dyskutowania i słuchania oraz szacunku i tolerancji do osób o innym światopoglądzie. Uczestnicy – po jednym czteroosobowym zespole –  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  oraz Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Batoszycach zmagali się z następującym tematami:
1. W dobie powszechnej cyfryzacji, książki stają się przestarzałe.
2. Internet niesie za sobą więcej niebezpieczeństw niż przynosi korzyści.
3. W reklamach rzadko wykorzystuje się manipulację.
         I etap debaty wygrali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce i tym samym zakwalifikowała się do II etapu, który odbędzie się 22 marca 2019 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Bartoszycach.

UCZESTNIKOM GRATULUJEMY I  ŻYCZYMY SUKCESÓW W NASTĘPNYM ETAPIE!!!!!!

Iwona Pieniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.