XXIV WOJEWÓDZKA OLIMPIADA WIEDZY O OBRONIE CYWILNEJ

W dniu 19.02.2019 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbył się powiatowy etap XXIV Olimpiady o Obronie Cywilnej.
Celem Olimpiady jest :

• popularyzowania problematyki obrony cywilnej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych,
  • przygotowanie młodzieży do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych,
  • kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach ,
  • popularyzacja znajomości przepisów o ruchu drogowym,
  • kształtowanie świadomości i postaw a przede wszystkim przygotowanie młodego pokolenia na przeciwstawienie się realnym i potencjalnym zagrożeniem związanym z występowaniem klęsk żywiołowych i innych niebezpieczeństw wywołanych siłami natury lub działalnością  człowieka oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w tych zdarzeniach.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie :
1.Rafał Bartczak z klasy IV TPS
2.Sebastian Walencik z klasy III TPS
Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Klimus