ZSP nr 1 im. Kresowiaków Liderem Programu „Szkoła Partnerska” UWM

2 lutego 2019r. podczas uroczystości wręczania dyplomów absolwentom rocznika 2017/2018 Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego została podsumowana kolejna edycja programu Szkoła Partnerska. Jest to autorski program w/w wydziału, który zakłada nawiązanie współpracy między wydziałem a szkołami średnimi w zakresie edukacji młodzieży w obszarze ochrony środowiska, rolnictwa, architektury krajobrazu, leśnictwa, gospodarowania odnawialnymi źródłami energii itp. Oferowane przez UWM zajęcia takie jak: wykłady, zajęcia laboratoryjne i terenowe mogą odbywać się na terenie uczelni, ale też w placówkach z nią współpracujących. W roku 2017/2018 w Programie Szkoła Partnerska uczestniczyło 11 szkół średnich, trzy najaktywniejsze, w tym ZSP nr 1 im Kresowiaków otrzymały tytuł lidera.

Warto wspomnieć, że w tym okresie uczniowie naszej szkoły wyjeżdżali zarówno na zajęcia z zakresu przedsiębiorczości na UWM, jak i uczestniczyli w zajęciach antysmogowych prowadzonych na terenie naszej szkoły.

M.Maciejewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.