Niech żyje Bal, czyli studniówka Mechaniaka

        19 I 2019 r.  uczniowie klas czwartych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach  sobotnio – niedzielną noc spędzili na swoim pierwszym, dorosłym balu. Za sto dni czeka ich egzamin maturalny.  To jednak dopiero przed nimi. W sobotę bawili się do białego rana.
Na początku uroczystości uczeń klasy maturalnej  Damian Wolszczak przeczytał wiersz naszej lokalnej poetki, pani  Teresy Bratek pt. „Drogowskazy” i wszyscy uczciliśmy minutą ciszy tragicznie zamordowanego prezydenta Miasta Gdańsk – Pawła Adamowicza.
W części oficjalnej, którą poprowadzili  przedstawiciele społeczności uczniowskiej Paulina Owczarek z klasy 4 TH, Michał Pieniak z klasy 4 TI, Damian Wolszczak z klasy 4 TMT oraz Kamil Nisio z klasy 4 TPS, uczniowie powitali przybyłych na bal gości –  dyrekcję, nauczycieli, rodziców oraz koleżanki i kolegów. Pani dyrektor Monika Bogdanowicz w swoim przemówieniu,  życzyła wszystkim udanej zabawy i powodzenia na egzaminie dojrzałości. Opowiedziała o zwyczajach i przesądach dotyczących stroju studniówkowego.
Uczniowie podziękowali w pierwszej kolejności pani dyrektor Monice Bogdanowicz oraz panu dyrektorowi Stanisławowi Rudzińskiemu za możliwość kształcenia się w tak dogodnych warunkach; wychowawcom za troskę, pomoc, opiekę i wszystkie dobre chwile: pani Marii Beziuk – Iwańczyk wychowawcy kl. IV TPS, pani Edycie Kondraciuk – Pieniak wychowawcy kl. IV TH, panu Marcinowi Kapturskiemu wychowawcy klasy 4 TMT oraz panu Orlando Habińskiemu, wychowawcy klasy 4 TI; nauczycielom za trud włożony w ich edukację oraz rodzicom za  miłość i wychowanie.
Maturzyści na ręce pani Marty Cichockiej oraz pana Janusza Stolarkiewicza  złożyli szczególne podziękowania za cierpliwość podczas lekcji nauki poloneza oraz całą przekazaną wiedzę na temat tego tańca.  W gronie osób, którym chcieli szczególnie podziękować była pani Alina Mikołajczyk, która pomogła w przygotowaniu dekoracji. Wszyscy wymienieni nauczyciele otrzymali piękne bukiety kwiatów.
Ta wyjątkowa noc rozpoczęła się wspaniale zatańczonym polonezem, do którego zaprosił uczeń Damian Wolszczak, w przepięknym stroju ułańskim „wywijając szabelką”.    W  geście upamiętnienia ostatnich wydarzeń tego tygodnia, wszystkie panie  tańczące poloneza miały czarne kokardki na rękach.  Pierwszego poloneza do muzyki z filmu „Czas honoru”, zatańczyli przedstawiciele klas IV TH i IV TMT, do którego zaprosili panią dyrektor Monikę Bogdanowicz, pana  dyrektora Stanisława Rudzińskiego oraz swoich wychowawców. Drugiego poloneza z panią dyrektor i wychowawcami na czele odtańczyli uczniowie klasy 4 TI i 4 TPS do muzyki „W starym zamku”.
Uczniowie, jak przystało na pierwszy bal w swoim życiu prezentowali się niezwykle szykownie. Dziewczęta wystąpiły w pięknych modnych kreacjach, a chłopcy w dobrze dobranych garniturach. Wyglądali świetnie, wzbudzając podziw u przybyłych na bal gości. Chłopcy z wielkim przejęciem poprowadzili swoje piękne partnerki. Następnie rozpoczął się bal.
Uczniowie poprosili nauczycieli, aby oni pokazali im,  jak należy bawić się w tę studniówkową noc i do pierwszego tańca zaprosili wszystkich obecnych nauczycieli z dyrekcją na czele. Pierwszym tańcem pokazali wszystkim obecnym uczestnikom balu jakich dżentelmenów wychowuje szkoła.
Na balu studniówkowym nie zabrakło również podziękowań dla rodziców. Uczennica klasy 4 TH Paulina Owczarek zaśpiewała piosenkę „Tobie mamo” a na parkiet zostali zaproszeni wszyscy obecni rodzice przez swoje już prawie dorosłe pociechy  do tańca specjalnie im dedykowanego. Był to miły gest skierowany w stronę spędzających ten wieczór z nami rodziców.
Studniówka to nie tylko polonez, przemówienia czy tańce na parkiecie, ale także wspomnienie 4 lat nauki w krzywym zwierciadle. Uczniowie wykorzystali zdolności aktorskie, które swoim kunsztem dorównały  – hollywodzkim produkcjom. Klasa 4 TPS przedstawiła jeden z typowych poranków swojego kolegi Daniela. Klasa 4 TMT jako grupa artystyczna „Czosnek” przedstawiła „Musical project X parody”, czyli kompilacje znanych i lubianych utworów muzycznych.  Znalezienie idealnego partnera na studniówkę to nie lada wyzwanie, którego podjęły się uczennice klasy 4 TI; na koniec klasa IV TH podsumowała pewien etap życia w muzycznej części artystycznej. Wysiłki uczniów zostały docenione i uczniowskie poczucie humory udzieliło się wszystkim.
Stoły suto zastawione wykwintnymi potrawami oraz palące się świece dodawały uroku stylowym  wnętrzom Domu Weselnego w Wardomach. Nie zabrakło również tortu. Jedynego w swoim rodzaju przerywnika, którego walory smakowe wprowadziły wszystkich w jeszcze lepszy nastrój. O pokrojenie tarta poproszono panią dyrektor oraz wychowawców.
Cztery lata w szkolnych murach to tak niewiele, a przecież pozostają w pamięci na całe życie. Czas dorastania ku dojrzałości ma w sobie niezaprzeczalny urok wspólnie przeżytych chwil, tych dobrych i tych złych. To one cementują przyjaźnie i sprawiają, że warto się spotkać nawet po wielu latach. Na pewno niezapomnianą chwilą będzie i ten sobotni wieczór.
Maturzyści i wychowawcy 2019

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.