Etap podstawowy XXXIV Olimpiady Ekologicznej

10 stycznia 2019r.w ZSP nr 1 , tak jak i w całej Polsce, odbyły się eliminacje stopnia podstawowego XXXIV Olimpiady Ekologicznej. Chęć rozwiązania konkursowego testu wyraziło 22 uczniów z klas TMt, I TI, I TH i III TH. Ostatecznie do etapu szkolnego przystąpiło 19 osób. Test składał się z 50 pytań zamkniętych, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego należało uzyskać min. 80 % punktacji, czyli 40 punktów. Jedna osoba z naszej szkoły zdobyła 44 punkty, to jest 88% i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Kolejne dwa najwyższe wyniki to 29 punktów i 26 punktów.

Wszyscy uczestnicy konkursu mieli okazję sprawdzić poziom swojej wiedzy z zakresu ekologii, geografii, biologii i ochrony środowiska. Test cechował się więcej niż średnim poziomem trudności, dlatego wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję wyników!

M. Maciejewska