SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY “MARIA SKŁODOWSKA – CURIE- KOBIETA 100- LECIA”

18 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs chemiczny, którego celem było przybliżenie życia oraz osiągnięć naukowych Marii Skłodowskiej-Curie.

Wybitna chemiczka i fizyczka, podwójna Noblistka, nietuzinkowa osobowość, aktywna działaczka na rzecz Polski w świecie – to cechy,które stawiają ją od lat na pierwszym miejscu w wielu rankingach, na najbardziej znaną i rozpoznawaną Polkę.

W konkursie, obejmującym 50 pytań zamkniętych z zakresu życia prywatnego, rodzinnego, ścieżki naukowej, osiągnięć zawodowych Marii Skłodowskiej Curie, wzięło udział 39 uczniów naszej szkoły.

Wyniki konkursu:

I MIEJSCE – WIKTORIA ANTOSIK – KLASA 1 TH

II MIEJSCE – LAURA BACHANOWICZ- KLASA 3 TH, ALEKSANDRA DWINÓW – KLASA 3 TH, WIKTORIA RYBAK – KLASA 1 TI

III MIEJSCE – MARTYNA WIETESKA- KLASA 1 TH

Główna nagroda rzeczowa za zajęcie I miejsca, nagrody książkowe za II i III miejsce oraz dyplomy zostaną wręczone na apelu na zakończenie roku szkolnego.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i gratuluję dużej wiedzy!

Organizator konkursu – Anna Nowoszyńska-Ejlak