Wycieczka do kina Gwiazda w Kętrzynie

Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, budzenie uczuć empatii, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu, a także integracja uczniów i wzmacnianie więzi koleżeńskich to cele kolejnej wspólnej wycieczki klas III TPS, III TMT i IV TH. Tym razem uczniowie wraz z wychowawcami w dniu 21 grudnia 2018r. wybrali się do kina Gwiazda w Kętrzynie na polski film „Fuga”.

„Fuga” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej to najnowszy obraz autorki wielokrotnie nagradzanych „Córek Dancingu”- to produkcja z gatunku mystery, charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha. „Fuga” dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej.

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny? W Polsce co roku epizod fugi dysocjacyjnej dotyka kilkadziesiąt tysięcy osób. Film „Fuga” stawia pytania o tożsamość, o to, co o niej decyduje: my sami czy nasze otoczenie? Co byśmy zrobili gdybyśmy się obudzili pewnego dnia jako tabula rasa?

Edyta Kondraciuk – Pieniak i Danuta Maroska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.