Wycieczka zawodoznawcza.

07 grudnia  2018r. uczniowie z klasy IV TMT, III TMT,III TPS,II TPS uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do zakładów Michelin w Olsztynie.

Olsztyńska fabryka opon jest największym producentem opon w Polsce i jedynym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Powierzchnia fabryki Michelin w Olsztynie to 187 hektarów. Michelin produkuje w niej opony do samochodów osobowych,dostawczych,ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych,a także formy do produkcji opon,kordy i mieszankę gumową. Do fabryki należy też nowoczesne Centrum Logistyczne o powierzchni 90 tys. metrów kwadratowych,które jest jednym z największych magazynów Michelin na świecie  i największym w Europie Środkowo-Wschodniej.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną :historia powstania Michelin, proces tworzenia opony, zadania na różnych stanowiskach. Dowiedzieli się w jaki sposób aplikować o staż, praktykę zawodową i pracę w firmie Michelin. Drugim etapem wycieczki był objazd autokarem z pilotem z możliwością zobaczenia 6 zakładów:

3 zakłady produktowe:

• Zakład Opon Osobowych i Dostawczych
  • Zakład Opon Ciężarowych
  • Zakład Opon Rolniczych

3 zakłady produkcji komponentów:

• Zakład Kordów
  • Zakład Form
  • Zakład Półfabrykatów

Nowoczesne Biuro Konstrukcyjne
Centrum Logistyki

Uczniowie pozyskali również informacje w jakich zawodach i specjalnościach mogą podjąć pracę w zakładach Michelin