Konkurs Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego.

W ubiegłym tygodniu już po raz trzeci odbył się etap szkolny konkursu matematycznego organizowanego przez Instytut Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT i Dział Spraw Studenckich WAT. Honorowy patronat nad Konkursem sprawuje Rektor WAT. W bieżącym roku uległ zmianie regulamin  i obecnie jest on skierowany do wszystkich szkół Polsce. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych, ujawnianie młodych talentów, możliwość zweryfikowania własnego poziomu wiedzy i umiejętności przez uczniów oraz rywalizacja w dziedzinie matematyki. Do konkursu przystąpiło 47 osób. Uczniowie w I etapie Konkursu rozwiązywali  w ciągu 75 minut test składający się z 20 zadań zamkniętych, za które można było uzyskać łącznie 20 punktów. Nadzór nad konkursem sprawowali p. dyrektor S. Rudziński oraz p. Teresa Rymko.
Wyniki uczestników zostały przesłane do Warszawy. Lista osób zakwalifikowanych do II etapu zostanie opublikowana na stronie internetowej WAT i rozesłana do szkół 28 grudnia 2018r. Etap II odbędzie się w Warszawie   15 marca 2019 roku.

Zobacz ZADANIA KONKURSOWE poprzednich edycji konkursu

Teresa  Rymko