Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest okazją do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną. Wzorem lat ubiegłych, 5 grudnia odbyła się Bartoszycka Gala Wolontariusz Roku 2018, podczas której poszczególne samorządy doceniły niezwykłych ludzi, poświęcających się dla innych.

Podczas gali wyróżnienia wręczali przedstawiciele wszystkich samorządów powiatu bartoszyckiego. Uroczystość miała charakter niezwykle podniosły i wzruszający. Galę poprowadziła pani Marta Szuter oraz pan Szymon Siarkowski z Urzędu Miasta Bartoszyce. Burmistrz Miasta Bartoszyce pan Piotr Petrykowski wręczył wyróżnienia.

Naszą szkołę reprezentowała Kamila Mich ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Promieniści”, w którym działa od dwóch lat. W tym czasie uczennica brała udział m.in.
w 26. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Orszaku Trzech Króli, w akcjach: Marzenia niechcianych zwierząt, Klown w szpitalu, Mikołajki w Sokolicy, w zbiórce książek dla szkół na Litwie, w licytacji na zwalczanie skutków pożaru Domu Harcerza
w Bartoszycach. Kamili gorąco gratuluję i życzę ogromu satysfakcji z niesienia pomocy innym.

Opiekun SKW
Elżbieta Klimus