FINAŁ KONKURSU “KRESOWIACY W WALCE O NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI”

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 30 listopada odbył się uroczysty finał szkolnego konkursu „ KRESOWIACY W WALCE O NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI”. Celem konkursu było:
* popularyzowanie wiedzy związanej z walką Kresowiaków o odzyskanie niepodległości,
* zapoznanie z sylwetkami osób, które walczyły o niepodległość,
* rozwijanie umiejętności samodzielnej i twórczej pracy uczniów z różnymi źródłami wiedzy historycznej.

Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranej postaci z Kresów, która walczyła o niepodległość Polski. Spośród oddanych prac konkursowych komisja wyróżniła cztery, z których trzy zostały zaprezentowane przez uczniów.

Prezentacje oceniło jury w składzie:
przewodnicząca Pani Dyrektor Monika Bogdanowicz oraz Pani Maria Grzyb, Pani Sylwia Jarzębowicz-Sudujko oraz Pan Stanisław Dąbrowski. Oceniali również uczniowie z klas: I TMT, II TH oraz IV TH.

I miejsce Kacper Habiński z klasy I TMT
II miejsce Karolina Kawęcka z klasy II TH
III miejsce Kinga Skorupska z klasy IV TH
Wyróżnienie otrzymała Patrycja Bejnar z klasy IV TH.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prezentacji otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor.
Uroczysty finał uświetniła swoim występem Paulina Owczarek z klasy IV TH.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.