Wycieczka do Remy w Reszlu

Dnia 23.11.2018r. uczniowie klas trzeciej  Zasadniczej Szkoły Zawodowej  i pierwszej Technikum  Informatycznego pod opieką  nauczycieli Mirosława Kopytko i Jerzego Gulbickiego odbyli wycieczkę do zakładu produkcyjnego Rema w Reszlu. Jej celem było zapoznanie się z najnowszą technologią  do produkcji obrabiarek numerycznie sterowanych stosowanych do obróbki drewna. Dzięki uprzejmości właściciela zakładu młodzież zapoznała się z procesem technologicznym obróbki materiałów metalowych na działach przygotowania produkcji (spawalnia, krajalnia, odlewnia żeliwa, malarnia, dział obróbki mechanicznej, obróbka cieplna  oraz dział montażu końcowego obrabiarek). Wizyta pozwoli uczniom na poszerzenie i usystematyzowanie wiadomości z zakresu technologii, informatyki, bhp. Ku radości pedagogów po zakładzie oprowadzał nas długoletni pracownik Remy, a także absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych w Bartoszycach p. Zbigniew Lipko. To uzmysłowiło uczniom, że sukces zawodowy mają na wyciągnięcie ręki. Młodzież z zaangażowaniem przyglądała się pracy, dopytywała  o szczegóły związane z produkcją. Jednakże po nauce, każdemu należy się chwila odpoczynku. Aby lepiej poznać okolicę, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili zamek w Reszlu. Bez wątpliwości największym zainteresowaniem cieszyła się sala tortur. Na szczęście lata świetności tego pomieszczenia minęły, a wszyscy uczestnicy wycieczki mogli odetchnąć z ulgą.

Zobacz więcej zdjęć z wycieczki