1OO LAT NIEPODLEGŁEJ – 11 LISTOPAD, ŚWIĘTO WSZYSTKICH POLAKÓW!

W piątek 09 listopada w naszej szkole odbył się quiz historyczny, konkurs pieśni patriotycznych oraz podsumowanie całego Turnieju Patriotyczno – Obronnego w ramach 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku święto przybrało wymiar inny niż zwykle, bo rocznica z 1918 roku, wymagała szczególnej oprawy.

Do Turnieju zgłosiło się 7 klas. Klasy, które odpowiedziały na wezwanie, przygotowały utwory muzyczne z akompaniamentem własnym lub poprosiły o pomoc Pana Jerzego Zająca. I tak wystąpiły klasy:

I TH wykonała utwór z podkładem muzycznym „My pierwsza brygada”; I TI „Pierwszą kadrową”; I TPS „Przybyli ułani”; IV TPS „Szarą piechotę”; III TPS „Rotę”;  II TPS z akordeonem wychowawcy Pana Zająca przedstawiła „Wojenko, wojenko”; III TMT również z pomocą Pana Zająca zaśpiewała „Okę”.

Punktualnie o 11.11 wszyscy zgromadzeni w auli, zaśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, przystąpiliśmy tym samym do ogólnopolskiej akcji „Śpiewania Hymnu Narodowego”!

W dalszej części turnieju solistami byli: Katarzyna Dedo z kl. II TPS zaprezentowała „O mój rozmarynie”, której na klawiszu przygrywał Kewin Boruszewski z IV TH.

Wiktoria Rybak z I TI i Agnieszka Herman z II TH zaśpiewały w duecie utwór „W listopadzie”. Warto podkreślić, że wychowawcy zgłoszonych klas śpiewali wraz ze swoimi wychowankami.

Finał Turnieju prowadzili Karolina Kawęcka z klasy II TH i Paweł Kiszło z III TI.

Po konkursie pieśni, odbył się quiz historyczny, do którego wytypowane były trzy osoby z każdej zgłoszonej klasy. Po podliczeniu punktów za wcześniej przeprowadzone etapy tj. za strzelanie, test ze znajomości polskich symboli narodowych, dzisiejszy konkurs pieśni patriotycznych i quiz historyczny, klasyfikacja przedstawia się następująco –

1 miejsce zajęła kl. III TMT,
2 miejsce I TI,
a na miejscu 3 ulokowały się, aż trzy klasy I TH, I TPS i III TPS.

W międzyczasie akcję rękodzieła patriotycznego podsumowała Pani Alina Mikołajczyk, a prac było dużo, każda z nich wyjątkowa.

Wygrane klasy otrzymały z rąk Pani Dyrektor Moniki Bogdanowicz podziękowania i nagrody w postaci dyplomów, bonów finansowych do wykorzystania w imprezach klasowych, a także dni bez pytania.

Piękne dekoracje wykonała Pani Alina Mikołajczyk, cały Turniej i jego przebieg napisała Pani Lilla Szewczyk, konkursem strzelectwa zajął się Pan Janusz Stolarkiewicz, oprawą muzyczną Pani Sylwia Kapturska, nad prawidłowym przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwał Pan Dyrektor Stanisław Rudziński, w jury zasiadły Pani Dyrektor, Pani Maria Grzyb, Pan Stolarkiewicz i Pani Kapturska.

Dziękujemy serdecznie wychowawcom: Lilli Szewczyk, Ewie Chmielak, Iwonie Pieniak, Jerzemu Zającowi, Danucie Maroskiej, Marii Beziuk – Iwańczyk, że dzielili się śpiewem wraz ze swoimi klasami i za przygotowanie wychowanków do tej uroczystości, a także wszystkim uczniom za uświetnienie tego wyjątkowego dnia.

Zobacz więcej zdjęć z turnieju

Rękodzieło patriotyczne