Program z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą odzyskania niepodległości młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach przygotowała oraz zaprezentowała program patriotyczny „Droga ku niepodległości” w parafii św. Brunona po Mszy św. o godz. 18.00. Program składał się z krótkiego rysu historycznego dot. losu Polaków pod zaborami, poezji, m.in. „Hymn do miłości ojczyzny” I. Krasickiego, „Moja piosnka” C. K. Norwida, pieśni patriotycznych oraz piosenek: „Warszawianka”, „Pierwsza Brygada”, „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. W gronie uczniów biorących udział w programie znaleźli się: Paulina Owczarek, Katarzyna Maszaro z kl. IV TH, Natalia i Kamila Mich z kl. III TH, Karolina Kawęcka z kl. II TH, Paweł Kiszło z kl. III TI oraz Paweł Skarul z kl. II TMT.

Ponadto nasi uczniowie, będący członkami Szkolnego Klubu Wolontariatu, reprezentowali naszą szkołę w poczcie sztandarowym podczas Mszy za ojczyznę, która odbyła się w parafii pw. św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej o godz. 10.00, a także podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości mających miejsce na placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach. W składach pocztu sztandarowego znaleźli się: Michalina Wojtasik z kl. III TI, Wiktoria Antosik z kl. I TH, Michał Pieniak z kl. IV TI, Kinga Nowaczyk, Oliwia Bałdyga z kl. I TH oraz Kacper Habiński z kl. I TMT. Młodzieży serdecznie dziękuję za zaangażowanie i udział w upamiętnieniu tej wyjątkowej rocznicy.

Elżbieta Klimus