Obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 11 listopada 2018 r. w Bartoszycach odbędą się obchody 100.rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcam całą społeczność uczniowską, rodziców oraz nauczycieli do uczestnictwa w obchodach.
Plan obchodów jest następujący:
* godz. 10.00 – Uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny – Kościół p.w.św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej(Fara)
* godz. 11.00 – Zawody strzeleckie – Strzelnica szkolna ZSP nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach, ul. Limanowskiego 15
* godz. 11.45 – Złożenie kwiatów pod Krzyżem Wdzięczności za dar Niepodległości, uroczyste odśpiewanie Hymnu w ramach ogólnopolskiej akcji “Niepodległa do Hymnu” – Cmentarz komunalny przy ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach (tzw Stary)
* godz. 13.00 – XVII Bartoszycki Bieg Niepodległości – Plac Bohaterów Westerplatte
* godz. 15.30 – Akademia “Bartoszyce na 100-lecie Niepodległości” – Bartoszycki Dom Kultury
* godz. 17.30 – Apel pamięci, salwa honorowa, pokaz sztucznych ogni – Plac Bohaterów Westerplatte

Stanisław Rudziński