Patryk Strzałecki z 3 TMT finalistą Konkursu Matematycznego

Konkurs Internetowy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z matematyki był organizowany po raz dziesiąty przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu i Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.

Głównym celem Konkursu jest podniesienie umiejętności matematycznych wśród uczniów 14 powiatów województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego szkół ponadgimnazjalnych, a także zwiększenie zainteresowania podjęciem studiów przez tych uczniów na kierunkach technicznych. Konkurs ma być również pomocą w przygotowaniu uczniów do obowiązkowej matury z matematyki. Trzy etapy tego konkursu odbywają się przez Internet, a czwarty etap – stacjonarnie.

Część internetowa konkursu odbywa się poprzez stronę: http://comenius.pwsz.elblag.pl/

W obecnej edycji konkursu w I etapie zostało utworzonych 300 kont użytkowników, do rozwiązywania II etapu mogło przystąpić 210 uczniów, a do rozwiązywania III etapu mogło przystąpić 135 uczniów. Do finału zakwalifikowało się ostatecznie 56 uczniów. Z naszego powiatu dostało się tylko 2 uczniów. Jednym z nich był Patryk z 3 TMT.

Finał został rozegrany 6 czerwca w Elblągu na PWSZ. Niestety Patryk nie uzyskał tytułu laureata, ale już sam tytuł finalisty jest bardzo dużym dokonaniem mając na uwadze fakt, że w finale znaleźli się tegoroczni maturzyści.

Edyta Kondraciuk – Pieniak