CZWARTKI Z HUMANISTYKĄ

Dnia 14 czerwca 2018 r. po raz ostatni w tym roku młodzież naszej szkoły wzięła udział
w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie w ramach Czwartków z Humanistyką. Jak zwykle wykłady były bardzo ciekawe, a wykładowcy z ogromnym zaangażowaniem przeprowadzili spotkanie.

Tematyka wykładów:

Filozofia fantastyki (dr Jacek Sobota, filozofia);

Jakie przyjemności czekały na gościa na zamku krzyżackim w XIV-XV wieku?
(dr hab. Marek Radoch, historia);

Na początku była Afryka (dr hab. Bara NDiaye, stosunki międzynarodowe);

Problemy współczesności w poezji Marcina Świetlickiego (dr hab. Joanna Chłosta-Zielonka, prof. UWM, filologia polska);

​Komiks – nie tylko rozrywka, ale również głos w ważnych sprawach
(dr hab. Bernadetta Darska, dziennikarstwo i komunikacja społeczna);

Straszenie, elektrowstrząsy i inne techniki edukacyjne (dr Jacek Łagun, mgr Czesław Kiński, filologia angielska);

Skąd wzięły się media? (dr Renata Rozbicka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna);

​Moskwa mniej znana: siedem sióstr Pałacu Kultury i Nauki (dr Iwona Borys, filologia rosyjska).

Elżbieta Klimus