MECHATRONICY Z BARTOSZYC ZWYCIĘZCAMI ETAPU OKRĘGOWEGO OLIMPIADY

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bartoszycach zwyciężyła w etapie okręgowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok Wynalazczość. Etap ten przeprowadzony został w Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie, a główny organizator, to Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Basiak z kl. II TMT (1. miejsce), Damian Madejski z kl. IV TMT (3. miejsce), Damian Wolszczak z kl. III TMT (4. miejsce). Tym samym 2 naszych reprezentantów uzyskało tytuł laureata okręgowego olimpiady i zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 25-27 maja w Regionalnym Centrum Kształcenia Praktycznego w Nisku. Drużynę okręgu warmińsko-mazurskiego uzupełnia przedstawicielka ZSB z Olsztyna Weronika Poduszko (szkoła ta zajęła także 3. miejsce drużynowo). Olsztyńska „Budowlanka” okazała się dla nas bardzo gościnna – przywitano nas słodkim poczęstunkiem, ugoszczono obiadem, zorganizowano ciekawą część rekreacyjną, a na koniec otrzymaliśmy miłe, pamiątkowe podarunki. Życzymy sukcesów naszym uczniom w etapie centralnym – zapewnią one 100-procentowy wynik na wszystkich częściach pisemnych egzaminu zawodowego, miejsce na dowolnej uczelni technicznej połączone często dodatkowo ze stypendium.

Zbigniew Murawski