Patryk Strzałecki z 3 TMT finalistą X Internetowego Konkursu Matematycznego

5 marca br. rozpoczął się internetowy X Konkurs Matematyczny organizowany przez PWSZ w Elblągu i W – MODN w Elblągu. W naszej szkole brało w nim udział 6 uczniów z klas: 3 TI i 3 TMT. Była to ta sama grupa młodzieży, która w tamtym roku po raz pierwszy próbowała swoich sił w konkursie.

Konkurs składa się z 4 etapów. Dwa pierwsze etapy polegały na samodzielnym rozwiązaniu 20 zadań poprzez platformę Moodle. Aby przejść do kolejnego etapu uczniowie musieli osiągnąć wynik minimum 15 punktów.

Do III etapu z naszej szkoły zakwalifikowali się (tak jak w zeszłorocznej edycji) następujący uczniowie: Patryk Strzałecki i Radosław Oramus – uczniowie 3 klasy Technikum Mechatronicznego.

III etap odbył się w naszej szkole 25 kwietnia 2018. W III etapie należało rozwiązać również 20 zadań, przy czym czas na rozwiązanie to 40 minut. III etap jest rozgrywany w szkołach pod okiem nauczycieli bez możliwości korzystania z jakichkolwiek pomocy.  Rozgrywany był poprzez stronę konkursu, w pracowni informatycznej.

Edyta Kondraciuk-Pieniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.