Kolejne sukcesy mechatroników z Bartoszyc

W dniu 24 kwietnia 2018 r. w Domu Technika w Olsztynie, gdzie mieści się Warmińsko-Mazurska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT odbyło się podsumowanie dwu konkursów.
Pierwszy z nich to ogólnopolski konkurs „Młody Innowator” organizowany przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Towarzystwo Kultury Technicznej i Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów; w Olsztynie odbył się etap okręgowy.
Drugi, to Wojewódzki Konkurs Prac i Projektów Praktycznych, którego współorganizatorami są: Oddział Olsztyński NOT, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.
W Wojewódzkim Konkursie Prac i Projektów Praktycznych pierwszą nagrodę zdobyli uczniowie III klasy technikum mechatronicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach. Laureaci konkursu: Radosław Oramus, Patryk Strzałecki i Paweł Bohdanowicz wykonali pracę pt. „System symulacji krwawienia do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej”. Opiekunami uczniów byli: ratownik medyczny Bartłomiej Chilmanowicz i mgr inż. Zbigniew Murawski. Laureatami konkursu zostali również zdobywcy trzeciej nagrody – Damian Wolszczak i Mateusz Dydziński, którzy pod opieką inż. Marcina Kapturskiego wykonali pracę „Projekt dydaktyczny – model drzwi automatycznych”.
Praca zdobywców pierwszej nagrody została zakwalifikowana również do III etapu konkursu „Młody Innowator”.

Eliminacje III stopnia konkursu „Młody Innowator” zostaną przeprowadzone do 10 maja, a wyboru najlepszych prac dokonają przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, FSNT-NOT oraz członkowie Towarzystwa Kultury Technicznej.

Zbigniew Murawski