Konkurs – Kostka Rubika

Światowy Dzień Kostki Rubika przypada w dniu 17. kwietnia i z tej okazji w przeddzień tego święta, w murach naszej szkoły odbył się  szkolny konkurs układania kostki Rubika na czas. Konkurs był adresowany do wszystkich uczniów. Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących klas: I TI, III TMT, III TI i IV TMT.

Konkurs składał się z dwóch konkurencji. Pierwsza to ułożenie tradycyjnej kostki na czas. Każdy uczeń miał trzy próby i liczył się najlepszy czas. Bezkonkurencyjny okazał się Krystian Skrzypa z klasy IV TMT, który ułożył kostkę w 20 sekund. Drugie miejsce uzyskał Kacper Walczak z klasy III TI – 40 sekund a trzecie miejsce zajął Józef Stocki z tej samej klasy z czasem 48 sekund.

Druga konkurencja polegała na ułożeniu jak największej liczby kostek w czasie 3 minut. W tej kategorii również nie do pobicia był Krystian – ułożył 6 kostek. Józek i Kacper zajęli ex aequo drugie  miejsce – obaj ułożyli po 3 kostki.

Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu.

Wszystkich pasjonatów układania kostki Rubika zapraszamy na drugą edycję tego konkursu w następnym roku szkolnym. Na koniec dla tych co jeszcze nie słyszeli o kostce Rubika dodajmy, że jest to bardzo popularna zabawka logiczna, która już ponad 40 lat zachwyca ludzi w różnym wieku. Kluczem do jej rozgryzienia jest oczywiście matematyka, aby ją ułożyć należy opracować algorytmy, które w jak najkrótszym czasie pozwolą ułożyć tą kostkę.

Kostka Rubika to nie tylko naprawdę świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała gra logiczna, która w doskonały sposób rozwija umiejętność sprawnego myślenia oraz łączenia ze sobą pewnych faktów.

Edyta Kondraciuk – Pieniak i Danuta Maroska

Zobacz wszystkie zdjęcia z konkursu