DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI NA UWM

Jak zdać maturę? Jaki kierunek studiów wybrać? I jak dostać się na wymarzone studia? Tego i wielu innych rzeczy mogli dowiedzieć się uczniowie biorący udział w tegorocznym  Dniu Otwartych Drzwi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Grupa ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w naszej szkole, również wzięła udział w tym wydarzeniu.

Dzień Otwartych Drzwi organizowany jest od początku istnienia Uniwersytetu. Co roku kampus uniwersytecki odwiedza kilka tysięcy młodych ludzi, którzy chcą zapoznać się
z ofertą dydaktyczną największej publicznej uczelni w północno-wschodniej Polsce.

W budynku Wydziału Humanistycznego stanęły kolorowe stoiska: wydziałowe, biur
i agend oraz kół naukowych. Kandydaci na studia mieli wyjątkową okazję porozmawiać ze studentami 18 wydziałów. Najczęściej pytali, jak wygląda nauka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, czy trudno się dostać na poszczególne kierunki, jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze, jak dostać miejsce w akademiku lub otrzymać stypendium.

Dzień Otwartych Drzwi nie odbywał się jedynie w siedzibie Wydziału Humanistycznego. Wiele uniwersyteckich wydziałów udostępniło zwiedzającym laboratoria, aule wykładowe,
a także przygotowało promujące prezentacje, pokazy, wykłady i warsztaty.

Jak co roku nie zabrakło także ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
w Łomży. Eksperci z OKE wyjaśniali, jak będzie wyglądać w tym roku egzamin maturalny
z języka polskiego, matematyki, języków obcych, biologii, historii i wiedzy o społeczeństwie.

Nasi uczniowie chętnie brali udział w organizowanych quizach, testach, konkursach. Mogli m.in. zagrać w specjalną edycję gry Monopoly oraz w grę karcianą Top Trumps – obie przygotowane przez Biuro Mediów i Promocji UWM. Zwycięzcą pierwszej został Patryk Ziółkowski, drugiej Michał Niezgoda.

Kortowo podczas Dnia Otwartego odwiedziło kilka tysięcy osób. Organizatorem Dnia Otwartych Drzwi było Biuro ds. Studenckich.

Elżbieta Klimus

Zobacz wszystkie zdjęcia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.