Niezapomniany dzień na Termach Warmińskich

27 marca po raz kolejny uczniowie klas 2 TMT, 2 TPS i 3 TH udali się na wspólną wycieczkę. Tym razem wybraliśmy się do pobliskich Term Warmińskich.

Wycieczka została zorganizowana w celu zaprezentowania uczniom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, innej od preferowanej przez młodzież w postaci wielogodzinnego spędzania czasu przy komputerze lub na telefonie.

Termy Warmińskie są pierwszym ośrodkiem termalnym zlokalizowanym na północy Polski, w Lidzbarku Warmińskim. To doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu, zarówno dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport, jak i dla tych, którzy mają ochotę na chwilę wytchnienia od codzienności. Obiekt składa się z części sportowej i rekreacyjnej, w której korzystać można z szeregu atrakcji wodnych. Są to m.in. baseny, zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi i akustycznymi, hydromasaże, bicze wodne, a także inne atrakcje – kręgielnia, park linowy, boiska sportowe.

Uczniowie skorzystali z dwóch form wypoczynku proponowanych przez kompleks: basen i kręgle. Grupa uczniów, którzy wybrali baseny – udała się razem z panem Danielem Chruścielem. Wychowawcy z pozostałymi uczniami – korzystali z kręgielni.

Wycieczka na basen była świetną zabawą doskonałą okazją do integracji młodzieży. Uczniowie pod opieką ratowników i opiekuna pana Daniela, mogli wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji, a mieli ich nie mało.

Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Kręgielnia to nie tylko duża dawka adrenaliny, ale także wspaniały sposób na odreagowanie negatywnych emocji oraz kształtowanie poprzez współzawodnictwo zdrowej rywalizacji.

O ile rzut kuli na płaską powierzchnię implikuje problemy natury matematycznej, o tyle rzut kulą po powierzchni płaskiej może dostarczyć wielkiej frajdy w duchu sportowej rywalizacji.

Większość młodzieży po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę niezdarne, lecz z każdym kolejnym rzutem przewracało się coraz więcej kręgli. a na tablicy przy imionach młodzieży pojawiały się punkty. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą. Dwie godziny gry szybko minęły. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, a także uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Aktywność fizyczna jest gwarantem wszechstronnego rozwoju człowieka, jeśli chodzi o jego zdrowie fizyczne, jak i umysłowe. Poprzez zdrową rywalizację uczy obiektywnego szacowania swoich umiejętności oraz wyznaczania sobie realistycznych celów. Sport kształtuje determinację, umiejętność dokonywania wyborów pomagających osiągnąć cel, przeciwstawienie się trudnościom a przede wszystkim kształtuje osobowość człowieka.

Był to niezapomniany dzień pełen wrażeń, emocji i dobrej zabawy. Okazał się dobrym treningiem przed zbliżającą się wycieczką rowerową a także kolejną porcją integracji zespołu szkolno – klasowego, lekcją sportu i dobrego zachowania.

Danuta Maroska i Edyta Kondraciuk – Pieniak

Zobacz wszystkie zdjęcia z wycieczki do term