Łyżwiarskie piruety….

W dniu 19 stycznia br. uczniowie klas II TMT i II TPS wraz z wychowawczynią
P. Danutą Maroską i opiekunem P. Danielem Chruścielem (nauczycielem wychowania fizycznego) uczestniczyli w sportowo-rekreacyjnej wycieczce na Lodowisko Miejskie w Bartoszycach. Uczestnicy wycieczki mieli okazję przez dwie godziny pojeździć na łyżwach.

Zabawa była przednia. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom,
z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, żeby mieć się czego chwycić w najgorszym momencie. Był cały przekrój umiejętności od chodzenia na łyżwach po finezyjne piruety.
A wszystkim towarzyszył oczywiście fantastyczny humor…

Ponadto, jazda na łyżwach to doskonała forma aktywnego odpoczynku w zimę (czy też relaksu po pracy). Podstawowe korzyści płynące z jazdy na łyżwach to zgrabna sylwetka, efektywne spalanie kalorii, dobra kondycja i zdrowy wygląd. Dodatkowo, jazda na łyżwach uczy koordynacji ruchowej, gracji i doskonale dotlenia organizm.

Celem wycieczki było przede wszystkim propagowanie aktywnego stylu życia oraz jednego ze sportów zimowych. Była to również, nie tylko wspaniała okazja do doskonalenia techniki jazdy na łyżwach, ale także mile spędzony czas na znakomitej zabawie.

Danuta Maroska

Zobacz więcej zdjęć